coat: DRESSVE REVIEW


Wiecie jak to jest z zakupami... Idziecie do butiku w poszukiwaniu sukienki, a wracacie z nową pomadką. Chcecie kupić płaszcz i okazuje się, że nie ma nic co by Was interesowało. Nie tylko ja mam ten problem, prawda? To nie to, że nagle ze sklepów w całej Częstochowie (bo jednak w mieście w którym się mieszka zaczyna się poszukiwania) zniknęły wszystkie płaszcze, ale... Nigdzie nie mogę dostać modelu, który chciałabym mieć. Biorąc pod uwagę, że mam ograniczony budżet i mocno sprecyzowane oczekiwania nie jest łatwo. Ja, jak to ja zwolenniczka oryginalności (i tanich zakupów) w pierwszej kolejności udałam się do second-hand'ów. Moja misja, znalezienia idealnego płaszcz w przystępnej cenie, okazała się wręcz nie możliwa do wykonania. Odniosłam wrażenie, że wszystkie ładne okrycia wierzchnie już dawno, dawno temu zostały wybrane. Prawdopodobnie jeszcze na etapie rozwieszania towaru przed nową dostawą lub przez Panie, które dzielnie stoją o 7-8 rano przed swoim ulubionym lumpeksem. Zazdroszczę im wytrwałości i determinacji, bo ja z porannej bitwy o ciucha rezygnuję z premedytacją. Nie sh, to może sieciówki? Tak, zawsze warto spróbować... Wszystko ładnie, pięknie i może bym coś dla siebie znalazła, gdyby nie te ceny ! Czy płacenie za nowy płaszcz jak za połowę (a w niektórych przypadkach grubo ponad) miesięcznego czynszu to dobry pomysł? Moim zdaniem to zdecydowana przesada. Dlatego (jak i prawie zawsze) sklepy dostępne w galeriach handlowych sobie odpuściłam. Może wrócę na ponowny przegląd w połowie wyprzedaży, czas pokaże. Zimno robi się już teraz więc... czas zaparzyć sobie gorącą czekoladę, zasiąść pod ciepłym kocem i z laptopem na kolanach zacząć przeglądanie sklepów online. Nie byłabym sobą gdybym nie upatrzyła sobie konkretnego sklepu. Nie bez przyczyny padło na DressVe. Zaskakują różnorodnością towaru, ale przede wszystkim ilością przepięknych rzeczy. Dopiero teraz uświadomiłam sobie, że w całej tej paplaninie słownej nie napisałam Wam czego konkretnie od płaszcza oczekuję, jaka ta część garderoby musi być, żeby mogła "zamieszkać" w mojej szafie. Chciałabym kupić sobie płaszcz w kolorze szarym, czarnym lub khaki, a najlepiej też w białym, czerwonym i (pewnie jak większość fashionistek) w blado różowym (brałabym wszystkie, ale narazie na jednym mogę poprzestać). Krój, mój ulubiony, lekko oversize'owy, koniecznie z kieszeniami. Długość minimalnie do połowy uda albo do kolana. Musi spełniać też podstawowy warunek zimowego okrycia wierzchniego, musi być ciepły, a nie cienki jak materiał marynarki, więc podszewka wskazana. Z propozycji powyżej idealnie prezentuje się i całkowicie wpasowuj w moje oczekiwania ciemno szary płaszcz z drugiego zdjęcia, to mój nr 1. Przed decyzją o zakupie na pewno zapoznam się z dokładnymi wymiarami oraz składem materiału - zależy mi na tym, aby mnie "ogrzewał". A gdybym miała parę wolnych stówek... wzięłabym jeszcze kilka innych. 
_________________________________________________________________________________

You know how it is with shopping... You go to boutique in search of dresses, and you come back with a new lipstick. You want to buy a coat and it turns out that there is nothing that you were interested. Not only do I have this problem, right? It's not that suddenly from shops across Czestochowa (however, because in the city where you live starts with search) disappeared all coats, but nowhere ... I can get a model that I would like to have. Given that I have a limited budget and tight defined expectations is not easy. I, as I am a supporter of originality (and cheap shopping) in the first place I went to second-hand. My mission to find the perfect coat at an affordable price, has proved to be almost not feasible. I got the impression that all the nice coats have long ago been selected. Probably still at the stage hanging in front of a new delivery of the goods or the ladies who bravely stand about 7-8 in the morning before your favorite vintage shop. I envy their perseverance and determination, because I was the morning of the battle of the piece of garment giving up on purpose. No vinatge shop, maybe typical butik form gallery? Yes, it is always worth a try ... All nice, beautiful and maybe I found something interesting, if not for these prices! Is paying for a new coat as half (and in some cases much more than) the monthly rent is a good idea? I think it's a vast exaggeration. Therefore (and almost always) stores in shopping malls available itself gave up. I might go back for re-review in mid-sale, time will tell. Cold does now so ... time to brew a hot chocolate, sit under a warm blanket and a laptop on his knees to start browsing online stores. Would not be myself if I did not set its sights on a particular store. Not without reason fell on http://www.dressve.com/. Surprising variety of goods, but mostly the amount of beautiful things (http://www.dressve.com/Fashion/Overcoats-101810/). Only now I realized that in all this babble of words not written specifically what you expect from the mantle, that this garment must be able to "live" in my closet. I would like to buy a coat in gray, black or khaki, and preferably also in white, red, and (probably like most fashionistas) in pale pink (I want them all, but for now I can settle on one). Cut, my favorite, slightly oversize, necessarily with pockets. The length of a minimum of mid-thigh or knee. It must also meet the basic condition of winter outerwear must be warm, but not as thin as the material jacket lining so indicated. With the proposal above looks perfect and totally fits in my expectation dark gray coat with a second shot, it's my No. 1. Prior to the decision to buy will definitely look forward to going to the exact dimensions and composition of the material - important to me, to me "warmed". And if I had a couple of free dolars ... I'll tak a few others.

PŁASZCZE/COATS:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  

6 komentarzy:

 1. Genialne te płaszczyki ♥ Pozdrawiam i zapraszam cie do wzięcia udziału w konkursie na moim blogu. Do wygrania 30$ ! Buziaki :*http://bitwa-na-kosmetyki.blogspot.com/2014/11/giveaway.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest kilka genialnych egzemplarzy ;) pozdrawiam !

   Usuń
 2. Ahh, piękne kurtki i płaszcze !

  OdpowiedzUsuń
 3. I like these coats.

  the-renaissance-of-inner-fashion.blogspot.co.uk

  OdpowiedzUsuń
 4. piękne są te płaszcz, z chęcią bym je wszystkie przygarnęła! :)
  www.merydam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń