expiration date

Czy ubrania mają termin przydatności do użycia? Dobrze myślicie ubrania nie posiadają takiego terminu. Ubrania można nosić latami. Ciągle te same lub ciągle nowe. Są jednak w modzie chwile gdy dana rzecz staje się popularna. Nazywamy to trendami. W większości przypadków trend jest na chwile. Przez rok lub dwa wszyscy marzą o posiadaniu sandałków z ćwiekami, a później nikt nie mamy ochoty ich nosić, bo ich założenie grozi modowym faux pas. Zapytam więc ponownie. Czy ubrania mają termin przydatności do użycia? Mają?! Można to tak nazwać. Termin umowny i nie pisany. Zawsze można je odświeżyć i ponownie się nimi cieszyć, bo moda wraca. Mamy kurtkę jeansową mającą swoje lata świetności. Każda, a może i każdy z nas posiada taką w swojej szafie. Lata mijają, trendy się zmieniają, porzucamy ją na rzecz ramoneski. Nie pozbywasz się jej ze swojej szafy tylko wrzucasz na jej dno. Instynktownie wiesz, że jeszcze Ci się przyda. Leży sobie zapomniana, aż tu nagle fashionistki zaczynają je nosić, myślisz sobie "świetnie wygląda ta jeansówka" i odgrzebujesz swój skarb. Odkrywasz go na nowo i cieszyć się nim tak samo jak wcześniej, a może i bardziej. Tak powstają trendy i "klasyki". Niektóre rzeczy są na krótko, a inne nie zestarzeją się nigdy. 

| kurtka - Levis | t-shirt - H&M | spodnie - sh | szal - Terranova | torebka - Paulina Schaedel | buty - Reebok |

Zdjęcia: PJ Kellys | Edycja: Kalina 

5 komentarzy:

 1. Ja dlatego staram się analizować moja szafę i gromadzić rzeczy ponadczasowe inwestując tylko w dodatki będące na topie ;) świetna ta kurtka!;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest odpowiednie podejście do mody :) Ja od jakiegoś czasu stawiam na rzeczy klasyczne, a te które są na chwile raczej w mojej szafie nie goszczą lub podobnie jak u Ciebie są to dodatki, czy jedna rzecz w danym stylu np. długi wąski szalik ;) Prawda jest też taka, że to właśnie dodatki "robią" stylizacje :) Pozdrawiam ;*

   Usuń
 2. ciekawe kadry
  ❤️ 💙 💜

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja aurat mam dużo rzeczy w szafie, które już dawno wyszły z mody mimo to zawsze można dobrać je do fajnej stylizacji. Kurtka super :)
  http://glessfashion.blogspot.com/2016/07/stylizacje-na-lato-romwe-and-shein_14.html
  Poklikasz w linki u mnie?

  OdpowiedzUsuń